Menü

Başvuru Aşamaları

OMÜ - YÖS 2017’ye başvuracak adaylar aşağıdaki adımları izlemelidir:

Ön Kayıt İşleminin Yapılması

OMU-YÖS 2017’ya başvuracak adayların http://ise.omu.edu.tr/ adresinden “online kayıt” işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt için geçerli bir e-mail adresi gereklidir. Kayıt işleminden sonra, adayların e-mail adreslerine kayıtlarıyla ilgili bilgilendirme gönderilecektir. Bu aşamadan sonra adaylar “Kesin Kayıt” aşamasına geçeceklerdir.


Kesin Kayıt İşleminin Yapılması

Online kayıt işlemlerini tamamlayan adaylar, e-mail adreslerine gönderilen kayıt talimatları ile http://ise.omu.edu.tr/ adresinden kesin kayıt işlemlerini gerçekleştireceklerdir. Bu aşamada, adayların sınava girmek istedikleri dil ve sınava girmek istediği merkezi belirlemesi gerekmektedir. Adayın, kolaylıkla tanınmasını sağlayacak şekilde yüzü açık ve cepheden, son üç (3) ay içerisinde çekilmiş bir adet fotoğrafı JPEG formatında sisteme yüklemesi gerekmektedir. Adaylardan kesin kayıt işleminin yapıldığı sürede sınav başvuru ücretinin alınması için kredi kartı bilgileri istenmektedir. Sınav başvuru ücreti online başvuru esnasında kredi kartı ile iki kategoride alınacaktır.


Sınav Başvuru Ücretleri

Türkiye Ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Almanya, Avusturya, Azerbaycan, Belarus, Belçika, Danimarka, Fransa, İngiltere, İran, İsviçre, Katar, Macaristan, Rusya, Suudi Arabistan’da Sınava Girenler için : 200 TL (İki Yüz Türk Lirası) veya 70 $ (Yetmiş ABD Doları) veya 70 € (Yetmiş Avro)

Afganistan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Etiyopya, Fas, Filistin, Gürcistan, Irak, Karadağ, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Lübnan, Makedonya, Nijerya, Özbekistan, Romanya, Sırbistan, Somali, Sudan, Tacikistan, Türkmenistan, Ürdün’de Sınava Girenler için; 150 TL (Yüz Elli Türk Lirası) veya 50 $ (Elli ABD Doları) veya 50 € (Elli Avro)


Kayıt Kontrolü

Kesin kayıt işlemini tamamlayan adaylar, http://ise.omu.edu.tr/ adresinden kayıt kontrollerini yapabilecektir. OMÜ-YÖS 2017 sınavı için kesin kayıt ve ödemesini yapan adaylara sınava girmek istediği dil, sınava gireceği merkezin adres ve iletişim bilgileri internet adresimizden duyurulacaktır. NOT: Tüm başvurular, OMU- YÖS Koordinatörlüğü tarafından alınacak ve değerlendirilecektir. OMÜ-YÖS 2017 sınavına online başvuru dışında yapılacak diğer başvurular kabul edilmeyecektir. OMÜ-YÖS 2017 sınavına yapılan online başvurularda bilgilerin doğruluğundan aday sorumludur. Aday sınava giriş için gerekli olan koşulları herhangi bir şekilde yerine getirmezse, sınav başvurusu geçersiz sayılacaktır.


OMÜ - YÖS 2017 Sınavına Giriş

İnceleme sonunda başvurusu kabul edilen ve sınava girmeye uygun bulunan adaylar, sınava giriş için gerekli tüm bilgilerin (sınav dili, sınav merkezi adresi ve iletişim bilgileri) yer aldığı “Sınav Giriş Belgesi”ni başvuru tarihi sonunda; online başvuru ekranından alacaktır. Sınav, denetimli olarak 22 Nisan 2017 tarihinde Türkiye saati ile 13:00’da yapılacaktır (Yurtdışındaki sınav merkezlerinde sınav saati Türkiye’ye göre ayarlanacaktır.)